GDY JA TO MY 

 

Gdy ja to my to kolejny projekt Grupy Artystycznej Koncentrat zrealizowany w Warszawie i w Berlinie, z udziałem artystów polskich i niemieckich, oraz sfinansowany przez instytucje wspierające taką współpracę. Jest to także kolejny projekt Koncentratu, który kładzie nacisk na osobę performera-tancerza jako głównego twórcę przedstawienia tanecznego, dla którego choreografia stanowi kontekst, temat, wątek, inspirację, a nie zadanie do bezwarunkowego wykonania.

 

Tematem przedstawienia jest bycie razem jako podstawowy element ludzkiej kondycji. Człowiek jest podobno zwierzęciem społecznym i nie może funkcjonować poza zbiorowością. Ile kosztuje nas bycie razem? Jak chętnie i do którego momentu chcemy/jesteśmy w stanie tę cenę płacić? Czy bycie razem się naprawdę kiedykolwiek udaje? Co to w ogóle znaczy razem?

 

Gdy ja to my penetruje te zagadnienia drogą dzielenia się praktyka tańca – między samymi wykonawcami oraz między wykonawcami, a widownią.

 

 

Koncept i reżyseria: Rafał Dziemidok

Taniec i choreografia: Florian Bücking, Rafał Dziemidok, Magdalena Jędra, Raisa Kröger

Muzyka: John Digweed

Światła, kostiumy, grafika: Ewa Garniec

Management: Marta Zientkowska

Produkcja: Grupa Artystyczna KONCENTRAT

Finansowanie: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Goethego

Specjalne podziękowania: Teatr WARSawy, Uferstudios Berlin, AK Productions

 

 

PREMIERA: 16 i 17 czerwca 2016, 19:00, Teatr WARSawy, Rynek Nowego Miasta 5/7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTUJEMY!polsko-niemiecki rok jubileuszowy 2016 zorganizowany przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25 –lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

goethe.de/swietujemy

 

 

XYZ  toprojekt  w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016  ŚWIĘTUJEMY! zorganizowanegoprzez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

goethe.de/swietujemy